Найкращий посуд для зберігання чаю – скляна ємність зі щільною кришкою, при цьому скло повинне бути темним. Ми дійшли висновку, що це може бути скляна банка з темно зеленого скла з дерев’яною кришкою з ущільнювачем.
Справа в тому, що чай (як і будь-які сухі трави, спеції, коріння і вершки) дуже гігроскопічний – легко втягує в себе вологу. Тому посуд для зберігання повинен бути максимально вологонепроникний.
Дуже просто – процеси фото-хімічних реакцій ніхто не зупиняв і навіть враховуючи, що “лист вже не росте”, якщо прямі сонячні промені потрапляють на рослинну сировину в ній починають відбуватися хімічні реакції. Це призводить не тільки до втрати смаку і аромату, але і до втрати цінних мікроелементів.
Сухі частини рослин дуже жорсткі і “здряпують” з поверхні матеріалу частинки (металу, глини або деревини, але не скла). Крім того, з усіх перерахованих матеріалів скло не вбирає в себе запахи, як у випадку з глиною і бамбуком.
Виробник українська компанія зі Львова, RERE SKLO. Ми знайшли саме те, що потрібно – банку з темно зеленого скла, з дерев’яною кришкою і з ущільнювачем!
Ми в захваті!
Шукали просто класний посуд для зберігання, а знайшли талановитих художників, майстрів, справжніх патріотів нашої планети.
- це екологічно
- це красиво
- це правильно
- це приємно
Rere Sklo створюють дуже красиві вироби з “врятованого” скла. Це елементи декору, світильники, прикраси, склянки, банки, тарілки – думаю, цей список буде тільки поповнюватися :)))
Тому баночки від Rere Sklo не просто краще рішення для чаю, а це ще й турбота про планету, це підтримка прекрасного і красивого екологічного руху.
Як ви помітили, кришка для баночки дерев’яна.
По колу вона ущільнена спеціальної гумкою, що дозволяє їй щільно закривати ємність.
При цьому кришка легко і плавно знімається.
Ми у захваті!
Також нам подобається використовувати тонкі серветки із тканини. Така була частина традиції – зберігати в склі збори, зверху покривати тканиною, міняти її час від часу для того, щоб випрати. В українській культурі на серветках робили тематичну вишивку – листя дуба, грона калини.
У китайській традиції також було прийнято використовувати “ущільнювач” – тонкий пергамент з ієрогліфами здоров’я, родючості, багатства і благополуччя.